Yaz Makyajı Önerileri

Yazın güneş ışınları dik açılarla dünyaya gelmektedir. Hava oldukça sıcak ve nemli olabilmektedir. Bu havada makyaj yapmak zorlu olmaktadır. Terleme nedeni ile makyaj akabilmektedir. Yaz makyajında akmayan ürünler kullanılmalıdır. Mat ürünlerin kullanılması tercih edilebilir. Ayrıca yazın zararlı ışınların cilde zarar vermesinden dolayı fondöten kullanımı pek önerilmemektedir. Fondöten kullanılacak ise cilde güneş kremi uygulanmalı ve sonrasında fondöten kullanılmalıdır.

Yaz makyajı, yaz renkleri cıvıl cıvıl olduğu için renkli ürünler tercih edilebilir. Farlar renkli olarak tercih edilebilir. Göz kalemleri de akmayan ve renkli bir şekilde olabilir. Cilde bb krem ya da pudra uygulamak daha iyi olacaktır. Fondöten ter ile akabilir. Pudra ise terlemeye rağmen akmaz ve cildin güzel görünmesini sağlar. Allık seçimi pembe, şeftali tonları olmalıdır. Ruj ise, parlatıcı likit rujlar kullanılabilir. Renkleri pembe tonları olabilir. Rimel seçiminde akmayan rimel olmasına dikkat edilmelidir. Yaz makyajı seçiminin yanı sıra cilt bakımı oldukça önemlidir. Nem maskeleri yapılmalı ve cildin zararlı ışınlardan korunduğuna emin olunmalıdır.

Yaz Makyajı Nasıl Olmalıdır

Yaz makyajı, hafif ve kullanışlı olmalıdır. Yazın çok sıcak olmasından dolayı terleme meydana gelir ve kullanılan ürünler de kolaylıkla akabilir. Bunun engellenmesi için çok ürün kullanmamak ya da akmayan ürünler kullanmak gerekir. Yaz makyajı, hafif tondaki renklerden yapılabilir. Pembe tonları tercihe edilebilir ve yazın renklerini yansıtan makyajlar seçilebilir.

Damlanur İpekçi

Damlanur araştırmayı ve kendini geliştirmeyi seven okudukça okuyan özellikle makyaj, cilt bakımı gibi güzellik konularında yazmayı seven bir yazar. Boş zamanlarında web sitelerine içerik hazırlar, editörlük yapar. Hukuk Fakültesi öğrencisi geleceğin hakimi inşallah :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir