Vücut Tipinize Göre İdeal Etek Modeli

Vücut tipine göre giyinmek, kusursuz bir görünüm için olmazsa olmazdır. Bilhassa ideal etek seçiminde vücudun kendi şeklini doğru tespit etmek, eteğin duruşundan boyunuzun görünümüne kadar her detayı etkileyecektir.

Mini ve Mikro Etek

Mini ve mikro tipli etek adı verilen kısa etekler daha çok uzun boylu bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Vücudunuz ince yapılı, uzun ve kıvrımlarınız net şekilde belli değilse bu durumda mini etekleri tercih edebilirsiniz. Boy uzunluğuyla kastedilen ise daha çok bacak boyunun uzun olmasıdır. Bacak boyunuz, gövdenize nazaran fark yaratabilecek uzunlukta olmalıdır.

Balon Etek

Özel günlerin şık eteği olarak bilinen balon etekler bayanlar arasında bel sıkıntısı yaşatan bir etek türüdür. Uygun olduğu vücut tipi çoğunlukla ince beldir. Beli ince, kıvrımlı ve kalça sorunu olmayan bayanlar tarafından giyilmesi gereken bir etektir.

Kalem Etek

Hem resmiyet hem de şıklık kazanmak için tercih edilen kalem etek ince ve dar yapıya sahiptir. Bu sebeple kıvrımlı vücuda sahip bayanlar tarafından tercih edilmelidir. Beliniz dar, kalçanız daha derli toplu ise kalem eteği tercih edebilirsiniz. Bununla beraber bacaklarınızın da ne ince ne kalın olması gerekmektedir. Bu açıdan kalem etek denildiğinde ideal kadın ölçüleri akla gelmelidir.

Çan Etek

Çan etekler, fiziksel ölçülerde kusursuz bir görünüm ararlar. Bu sebeple çan etek denildiğinde bele oturan aşağı doğru açılan etekler akla gelir. Çan eteği taşıyabilmenin altın kuralı boy uzunluğudur. Kısa boylu bayanların kaçınması gereken uzun boylu bayanların ise uzun etek istediklerinde tercih edebilecekleri bir etek modelidir.

Balık Etek

Kullanım açısından ideal ölçüler arayan bir başka etek de balık etektir. Balık eteği giyebilmek için kalçanızın en fazla 90’lık ölçüde olması gerekmektedir. Aynı zamanda eteğin uzun olması sebebiyle bacaklarınızın uzunluğu da oldukça önemlidir. Aşağıya doğru genişleyen ve kuyruğu bulunan balık eteklerin basen bölgesinde de incelik istediği bilinmektedir.

Mendil Etek

Mendil uzun boy şartından başka koşul aramayan bir etek modelidir. Uzun bacak boyu isteyen etek tüm kusurları kapattığı için çoğunlukla gelinlik modellerinde tercih edilmektedir. Basen, kalça veyahut bacak sorunlarınızı gizlemek istediğinizde mendil eteği kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir