Spor Ayakkabı Modelleri ve Kombinleri

Hadi kızlar spor ayakkabı alıyoruz. Spor ayakkabılar günlük kullanım için oldukça sade ve rahat olması açısından tüm kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Kombini oldukça kolay ve neredeyse tüm kıyafetlerle kullanmaya uygun spor ayakkabılar çoğu kadının kurtarıcısı durumunda.

Özellikle son zamanlarda spor ayakkabı markalarının kullandığı farklı modeller ve renklerle daha da ilgi çekici bir hal almıştır. Şıklığınızdan vazgeçmeden kullanabileceğiniz çok sayıda spor ayakkabı modeli piyasada mevcut.

Kullanılan simler, deri detaylar, neon renkler, leopar desenleri ve yüksek tabanlarla oldukça farklı ve feminen bir hava yaratılmakta.

Jean ve spor eteklerinizle kullandığınız spor ayakkabılar oldukça hoş ve spor bir hava yaratacaktır. Üzerine alacağınız bir spor ceket ve spor bir çanta ile şıklığınız tamamlanacaktır.

Spor Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Spor ayakkabı seçiminde moda, fiyat ve rahatlık seçimlerinizi etkiler. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise ayakkabılarınızın görünüşünden çok rahatlığıdır. Her ayakkabının tabanı, ayağı sarış şekli, fonksiyonu birbirinden farklıdır. 3 tip ayak şekli bulunur; düztaban, normal ve çukur taban. Olması gereken ise normal tabandır. Bu yüzden ayakkabı seçimlerinde özellikle ayağınızı tanıyarak ayakkabı seçmelisiniz.

Bir diğer önemli nokta ise; kullanacağınız yere göre ayakkabı seçmeniz. Örneğin; koşu ayakkabıları esnek ve ekstra yastıklamayla daha güçlü hale getirilirken, yürüyüş ayakkabıları daha serttir. Kaliteli ayakkabı almaya özen gösterin. Kalitesi düşük ve ucuz ayakkabılar ayağınıza zarar verir. Ayakkabının içinde ayağınızın rahat hareket ediyor olmasına ve arka kısmının sıkıca oturmasına dikkat edin.

Rahat etmediğiniz ayakkabıları almaktan kaçının. Mantar ve benzeri durumları önlemek amacıyla ayakkabılarınızı kullandıktan sonra havalandırın.

Hangi Renkler Ve Hangi Modeller Ön Planda?

Spor ayakkabıda ki değişimlerle beraber sadece spor amaçlı kullanılmaktan çıkıp günlük kullanılabilir duruma geldi. Özellikle boyunu uzun göstermek isteyenlere bir kurtarıcı; dolgu topuk spor ayakkabılar bu sezonda yerini koruyor.

Yeni sezonda genel olarak metalik detaylar kullanılıyor. Alacalı ve çiçekli desenlerle ayakkabılara farklı bir hava katılmış Genellikle neon renkler tercih edilmiş olsa da pastel tonlara da sık sık yer veriliyor.

Şıklığım yarım kalmasın ayakkabımın üstene şöyle bir de güzel bir eşofman alayım diyorsanız Eşofman Seçimi ve Kombin Önerileri yazımızı okuyarak şıklığınızı tamamlayabilirsiniz kızlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir