Sonbahar Makyajında Hangi Tonlar Kullanılmalıdır

Yaz mevsiminin son zamanlarını yaşadığımız şu günlerde makyaj trendleri değişmektedir. Yıllardır moda olan ve hiç değişmeyen sonbahar makyajı genel olarak klasik şekilde tercih edilmektedir. Sonbaharda yazın yorgunluğu bir nebze daha atılmış ve yavaş yavaş kışa hazırlanılmaktadır. Sonbaharda yani mevsim geçişlerinde ciltte ve saçlarda yıpranmalar olabilir. Bu yüzden bayanlar sonbahar aylarında bakımlarına oldukça dikkat etmeliler ve vitamin desteği almayı unutmamalıdırlar.

Sonbahar tonları, kahverengi, soğan kabuğu, koyu yeşil, koyu kırmızı ve koyu sarı gibi renklerdir. Bu tonlarda makyaj her sonbaharda sıklıkla tercih edilmektedir. aynı şekilde kıyafet rengi seçimlerinde de bu tonlara dikkat eden bayanlar vardır. Bu tonlarda saç renkleri de oldukça güzel durmakta ve sonbahara yakışmaktadır. Bayanlar, sonbahar makyajında, kahverengi, koyu sarı, yeşil, kırmızı gibi renkler tercih edebilirler. Allık rengi olarak daha bronz ve koyu kırmızı renkleri tercih edebilirler. Ruj seçiminde yine aynı şekilde bordo, kahverengi ve nude tonlar tercih edilebilir. Bu makyajlar saç rengi ile de uyumlu olduğunda bayanlar oldukça şık olmakta ve çekici gözükmektedirler.

Sonbaharda Makyaj Seçimi

Sonbahar mevsiminde kuruyan yaprakların dökülmesi, havanın her geçen gün giderek soğuması, kazakların çıkarılmaya başlanması demektir. Sonbahar makyajı da koyu renklerin çıkması ve renkli ürünlerden uzaklaşılması demektir. Sonbaharda makyaj renkleri açık renk ve renklilikten uzak daha koyu tonlardır. Sonbaharda oluşan doğa renginin makyajda kullanılması bayanları oldukça şık gösterecektir.

Damlanur İpekçi

Damlanur araştırmayı ve kendini geliştirmeyi seven okudukça okuyan özellikle makyaj, cilt bakımı gibi güzellik konularında yazmayı seven bir yazar. Boş zamanlarında web sitelerine içerik hazırlar, editörlük yapar. Hukuk Fakültesi öğrencisi geleceğin hakimi inşallah :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir