Sivilceden Kurtulma Yolları

Sivilce insanların dış görünüşünü olumsuz anlamda etkilemekte ve rahatsızlık vermektedir. Özellikle yüz bölgesinde çıktığında ve patlatıldığında kalıcı iz bırakabilmektedir. Bu açıdan bakıldığında sivilce belli başlı bazı sağlık sorunlarına da işaret verebilmektedir.
Sivilce yüz bölgesinde çıktığında sadece dış görünüşü bozmaz. Psikolojik olarak da bireyleri olumsuz etkilemektedir. Bu yüzden de bireyler bu sivilceleri sıkmakta ve yüzlerinde kalıcı iz oluşmaktadır. Bu açıdan sivilcelerinizi sıkmamanız gerekmektedir. Bu yazımızda sizler için sivilceden kurtulma yolları

Aspirinin Gücü

Her evde kolayca bulunabilen aspirin sivilcelerinizin giderilmesinde kullanılabilmektedir. Bunun için aspirini üç yemek kaşığı su ile birlikte ezin ve mama kıvamına gelene kadar karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı masaj yoluyla sivilcenizin üzerine uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. 3 günlük düzenli uygulamana sonucunda sivilceniz ufalmaya başlayacak ve gözden kaybolacaktır.

Havuza Gidin

Havuzlar içerilerinde oldukça yoğun miktarda klor bulundururlar. Klor ise vücudunuzdaki nem miktarını azaltmaktadır. Sivilceler ise bu kuruluğa karşı koyamayarak kaybolacaktır. Bunun için havuzda geçireceğiniz 1,5-2 saat yeterli olacaktır.

Diş Macunu

Diş macununu sivilcenin üzerine sürdüğünüzde sivilcenizin kaybolma olasılığı artacaktır. Çünkü diş macunun içerisinde sivilcenizi kurutmaya yarayabilecek maddeler bulunmaktadır. Bu yöntem ile sonuç elde edebilmek için en az 4 gün boyunca bu işlemi tekrarlamalısınız. Yüzünüze sürdüğünüz diş macununun en az 10 dakika o bölgede kalmasına dikkat etmelisiniz.

Damlanur İpekçi

Damlanur araştırmayı ve kendini geliştirmeyi seven okudukça okuyan özellikle makyaj, cilt bakımı gibi güzellik konularında yazmayı seven bir yazar. Boş zamanlarında web sitelerine içerik hazırlar, editörlük yapar. Hukuk Fakültesi öğrencisi geleceğin hakimi inşallah :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir