Sivilce İzleri Oluşumu Nasıl Önlenir?

Sivilce hemen herkesin yaşadığı sorunlardan biridir. Dönemsel olarak var olan daha sonra ortadan kalkan sivilceler olduğu gibi ciltte sürekli var olan sivilceler de görülebilmektedir. Birçok kişi aktif sivilcelerden ziyade çıkan sivilcelerin yarattığı sivilce izleri nden şikâyet etmektedir.

Doğru şekilde müdahale edilmeyen sivilceler bir süre sonra iz bırakma sorunu yaratmaktadır. Dolayısıyla izlerin deri üzerinde kalıcı şekilde yer etmesi, tamir edilemez cilt sorunları doğurmaktadır.

Sivilce İzleri Oluşumunu Önlemek İçin Müdahale Etmemek

Sivilceler birçok kişinin takıntısı haline gelmiş cilt sorunlarından biridir. Ne yazık ki kolay çözümlenebilen bir sorun olmadığı için uzun yıllarca sivilceli yaşama durumu kendini gösterebilmektedir.

Kişilerin sivilce ve sivilce izleri nden kurtulabilmesi, izlerin kalıcı olmasını engelleyebilmesi için müdahale etmemesi gerekmektedir. Devamlı elinizle dokunduğunuzda, sıkmaya çalışıp iltihabı akıttığınızda sivilcenin o noktada yer etmesine neden olursunuz. Müdahale edilen tüm sivilceler zaman içinde mor, kahverengi izler bırakır sonrasında yerini çukur izlerle belli eder.

Sivilce İzleri Oluşumunu Önlemek İçin Doğru Temizlik

Sivilce izleriniz gözünüzde büyüyor ve daha fazlasının ortaya çıkmasını istemiyorsanız cildinize iyi bakmalısınız. Bulduğunuz her şeyi yüzünüze sürmeniz kısa süre içerisinde tüm sivilcelerin iz bırakmasına neden olur.

Özellikle bayanların yaşadığı cilt temizliği karmaşası, sivilce izlerinin temel nedenleri arasında yer almaktadır. Kozmetik ürünlerle cilt temizlemeye çalışmak, izlerin daha sabit şekilde yerleşmesine neden olmaktadır. İçinde türlü kimyasalların olduğu tonikler, peelingler sivilce izleri için önlem niteliği taşımamaktadır.

Sivilce izlerini önlemek için kullanabileceğiniz en doğru temizleyici gül suyudur. Organik olduğundan emin olduğunuz gül suyunu dilediğiniz şekilde kullanıp cildinizi temizleyebilirsiniz.

Sivilce İzlerini Önlemek İçin Doğru Maske

Sivilcelerin çıkmasına engel olmak, iz bırakmalarını önlemek amacıyla cildin hava almasına fırsat vermek gerekmektedir. Hafta boyunca makyajlı, kapalı bir tenle gezdiğinizde sivilce izlerinin daha kalıcı olmasına neden olursunuz.

Haftalık maskelerinizi kozmetik markaların çıkarmış olduğu kimyasal içerikli maskelerle yapmamalısınız. Cildinizde geri dönüşü olmayan sorunlar yaratan bu maskeler, çukurlaşmaya da meydan vermektedir.

Evdeki kil, zeytinyağı, havuç suyu, limon, yumurta, yoğurt ve bal gibi tamamen doğal olan malzemelerle maske yapmak çok daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır.

Ayrıca sivilceleri önlemek için sivilcelerden kurtulma yolları yazımıza ve farklı bir sivilce maskesi için Suna Dumankaya sivilce maskesi yazımıza bir göz atmanız faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir