Nişan Elbisesi Seçimi Nasıl Yapılır?

Nişan elbisesi seçimi konusunda son yıllarda tercih edilen modeller önceki yıllara göre çok daha sade ve şık. Dantel ve inci detaylarla süslenen nişan elbiseleri de bu tanıma en çok uyan modeller arasında yer alıyor.

Dar siyah taşlı elbiseler bellerindeki kuşak detaylarıyla sıklıkla kullanılmakta ve uzun elbiseler arasında nişana uygun modeller arasında yer alıyor.

Straplez modeller, hemen hemen her parçada karşımıza çıktığı gibi nişanlıklarda da kullanılıyor. Ancak eğer göğüsleriniz iri ve omuzlarınız darsa straplez elbiselerden uzak durmalısınız. Unutmamalısınız ki bir elbisenin şık ve modaya uygun olması, sizin için en şık model olacağı anlamına gelmiyor. Mutlaka, vücudunuza uygun bir seçim yapmalısınız.

Nişan Elbiselerinde Kullanılan Modeller

Nişan elbisesi modellerinde mürdüm eriği ve fuşya yeni sezonda sıkça karşımıza çıkacak. Bu renkler nişan elbiselerinde de oldukça şık duracaktır.

Dantel işlemeleri ile kendini gösteren taşlı su yeşili ve hafif kabarık elbiseler ile beraber üst kısmı tamamen taşlı elbiseler ise oldukça iddialı.

Koyu mavi elbiseler ve şeffaf taşlı kıyafetler modeller son derece zarif bir görünüme sahip olmanızı sağlarken sade ve tek renk elbiseleri de yüksek topuklu ayakkabılar ile kombinleyebilirsiniz. Eğer kilo sorununuz yoksa ve boyunuz da 170’in üzerindeyseniz balık modelleri de tercihleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Nişan Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mini elbiseleri, nişan elbisesi olarak kullanmamakta fayda var. Sadece bacaklarınızla dikkat çekmek yerine zarafetinizle ön planda olmak çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Alışverişe çıkmadan önce moda evlerinin dergilerini inceleyin ve kafanızda bir model belirleyin. Böylece giyeceğiniz kıyafeti daha çabuk seçebilirsiniz.

İyi bir kıyafeti mükemmele çevirenin iç çamaşırları olduğunu unutmayın. Toparlayıcı iç çamaşırlarını kullanmak sizi olduğunuzdan daha ince gösterecektir.

Ayakkabılar, çanta ve aksesuarlar kıyafeti tamamlayan önemli unsurlardandır. Sade bir kıyafet kullanıyorsanız makyajınızda aşırıya kaçmanızın herhangi bir sakıncası olmayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir