Maskülen Giyim Modası ve Önerileri

Maskülen giyim tarzı; kadın giyim ve erkek giyim tarzlarını birbirine yaklaştırarak farklı bir tarz ortaya çıkarmaktır.

Maskülen bir tarza kıyafetlerinizde yer vermek, dişiliğinizi sizden uzaklaştırmak yerine çok daha fazla ortaya çıkarır. Üstelik bunu yaparken size ayakları üzerinde duran güçlü bir kadın havası da katar.

Maskülen tarz kombin yapmanın basit yolları vardır. Kadife parçalar, kürkler, kış için de uygun olan ürünlerde yer alıyor. Pantolon etekler de son yıllarda moda olan maskülen parçalar arasında.

Maskülen Giyim Tarzınızı Yaratmanın Farklı Yolları

  • Koyu Renkler: Kahverengi, yeşil gibi renkleri kıyafetlerinizin içinde kullanmaya çalışın. Büyük boy bir ceket ile uyumlu olarak kullanacağınız herhangi bir rengin altına şalvar pantolon denilen üst kısmı bol alt kısmı dar pantolonlarla kullanabilirsiniz. Aksesuar olarak, şapkayı tercih edebilirsiniz.
  • İş Stilinde Maskülen Tarz: Beyaz tişört, krem renkli converse ve üzerine alacağınız ceket ile iş stilinizi yaratabilirsiniz. Resmi ve spor havayı aynı anda yakalamış olursunuz.
  • Günlük Maskülen Tarz: Gündelik ve olabildiğince basit kıyafetlerden oluşmalı, ağırlıklı olarak yırtık pantolonlar kullanılmalı. Yine bilek boy pantolonlar olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Takım Elbise, Ceket ve Pantolon İle Maskülen Giyim Tarzda Kombinler Yapma Yöntemi

Maskülen tarzı kolayca yakalayabilmenin diğer kolay bir yolu da takım elbise veya pantolon tercih etmeniz olacaktır. Örneğin ve salaş bir tişört ile blazer bir ceketi kombinleyebilirsiniz. Ayakkabı olarak da converse tercih edebilirsiniz. Mevsime ve hava durumuna göre aksesuar olarak bere ve güneş gözlüğü ile de oluşturacağınız bu şık ve maskülen tarz kombini kolayca süsleyebilirsiniz.

Dolabınızda her daim yer alan bazı parçalarla, hemen hemen tüm kıyafetlerinizi beraber kullanarak maskülen bir tarz ortaya çıkarabilirsiniz. Bol kesim bir ceket, doğru bir ayakkabı ile kombinlendiği takdirde son derece şık bir maskülen kombin oluşturmuş olursunuz.

Ayrıca moda ile ilgili diğer makalelerimize de göz atmak isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir