Kırmızı Ruj Kullanımı Ve Makyaj Seçimi

Kırmızı ruj, oldukça şık ve feminen gösteren ayrıca taşıması zor olan bir rujdur. Kırmızı asil, güçlü ve iddialı bir renktir ama yanlış kullanımında ortaya gerçekten kötü sonuçlar çıkabilir. Onun için kullanımında çok dikkatli olmak gerekir.

Bu sebepten dolayı genellikle günlük olarak pek tercih edilmez. Özel günler, davetler ve gecelerde daha sıklıkla kullanılmaktadır. Çoğu kişiye göre fazla iddialı gelse de, bazen aşırı bulunsa da özgüveni yüksek bayanların sürekli olarak çantalarında bulundurdukları, vazgeçemedikleri ruj rengidir kırmızı.

Doğru Kırmızıyı Bulmak

Kırmızı rujlar kullanımı bakımından zor rujlardır. Makyaj seçiminde kırmızı ruj kullanma hususlarına dikkat edilmelidir. Yanlış kullanımı gerçekten istenmeyen sonuçlar veriyor olsa da birkaç sihirli dokunuş ile her yüze uygulanabilir. Her şeyden önce şunu bilmemiz gerekir kırmızı renkte ton çok önemlidir.

Aynı ton kırmızı her ten renginde hoş durmayabilir. Bazen arkadaşımızda görüp beğendiğimiz bir ruju denediğimizde aynı sonucu vermez bizde. Ya biraz daha koyu durur bizde ya da biraz açık gelir gözümüze. Burası çok önemli kendi ten rengimize uyan kırmızı tonunu bulmamız gerekir. Bunun tek yolu ise bizzat denemektir.

Kırmızı ruj kullanmanın püf noktaları

Öncelikle şunu belirtelim gündüz kullanacaksanız biraz mat tonları tercih edebilirsiniz ama gece kullanacaksanız daha parlak tonları tercih etmeniz daha uygun olur. Hatta aynı ruja biraz şeffaf parlatıcı sürerseniz yine parlak bir ton elde edebilirsiniz. Ayrıca ruju sürmeden önce dudaklarımıza peeling uygulaması yaparsanız sonuçtaki inanılmaz iyileşmeyi görebilirsiniz.

Makyaj seçimi nasıl olmalı

Kırmızı ruj kullanımında her makyaj uyumlu olmamaktadır. Kırmızı ruj kullanımında makyaj seçimine dikkat edilmelidir. Örneğin, renkli farlar ile kırmızı rujun kullanımı oldukça kötü durabilmektedir. Bu bağlamda kırmızı ruj kullanılırken far seçiminin renkli olmamasına dikkat edilmelidir.

Kırmızı ruj ile her makyaj uyumlu olmamaktadır. Kırmızı ruj gece makyajında veya özel davetlerde kullanılıyor ise göz makyajı koyu renk ve buğulu makyaj olabilir. Gece makyajında kullanılan kırmızı ruj ışıltılı ve parlak olabilir. Gece makyajının yanında resmi zamanda kullanılan makyajlarda gözlerde açık renkli farlar kullanılarak kırmızı ruj uygulanabilir.

Siyah göz kalemi ve siyah eyeliner ile de kırmızı ruj kullanımı oldukça güzel ve ilgi çekici durmaktadır. Bu makyajlarda kullanılan kırmızı rujlar mat olabilir. Renkli far kullanımı, mavi, yeşil, mor, pembe, kırmızı ve benzeri far kullanımında kırmızı ruj kullanılması güzel durmayacaktır.

Damlanur İpekçi

Damlanur araştırmayı ve kendini geliştirmeyi seven okudukça okuyan özellikle makyaj, cilt bakımı gibi güzellik konularında yazmayı seven bir yazar. Boş zamanlarında web sitelerine içerik hazırlar, editörlük yapar. Hukuk Fakültesi öğrencisi geleceğin hakimi inşallah :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir