Işıltılı Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj çeşitleri, her geçen ürünlerin de çeşitlenmesine göre artmaktadır. Bu şekilde ürün renkleri ve kullanılışlarına göre makyaj seçenekleri de bir hayli çoğalmıştır. Günlük makyajlar, gece makyajları, ışıltılı makyaj, kontör makyajı gibi çoğaltılabilir. Her zevke uygun ürünlerin üretilmesi ile bayanlar istedikleri ürünleri kullanarak istedikleri gibi makyaj yaparlar. Fakat makyaj yaparken ürün seçime de önem verilmelidir. Özellikle makyaj ürünleri renk seçiminde uyum olması gerekmektedir. Örneğin, kırmızı ruj renkli farlarla uyumlu olmaz.

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bayanların makyaj yaparken hata yapmaları ifadelerinin değişik görünmesine ve çirkin görünmelerine neden olabilir. Bayanlar, ışıltılı makyaj yaparken, seçtikleri ürünlere dikkat etmeli. Işıltılı makyajda cilde ışıltılı makyaj bazı kullanılarak üzerine ten renginde fondöten uygulanmalı, üzerine hafif kontör uygulanmalıdır. Aynı şekilde aydınlatıcılar ışıltılı olarak seçilmeli ve highlighter elmacık kemiklerinin üzerine uygulanmalıdır. Göz farı da abartılı olmayacak şekilde kıyafet kombinine göre ışıltılı olarak seçilebilir. Ruj seçimi de ışıltılı ve parlak olabilir. Allık seçimi pembe ve açık tonlarda ışıltılı seçilmelidir.

Işıltılı Makyajda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Işıltılı makyajda dikkat edilmesi gereken, seçilen ürünlerin birbiriyle uyumlu olmasıdır. Işıltılı olması çok parlamayı gerektirmez. Aşırı derecede parlak ürünlerden kaçınılmalıdır. Hafif bir şekilde parlaklık cildi sağlıklı ve canlı gösterecektir. Işıltılı makyajlar, günlük davetlerde ve gezilerde kullanılabilir. Işıltılı değil de simli makyajlar da gece davetlerinde sıklıkla tercih edilir.

Damlanur İpekçi

Damlanur araştırmayı ve kendini geliştirmeyi seven okudukça okuyan özellikle makyaj, cilt bakımı gibi güzellik konularında yazmayı seven bir yazar. Boş zamanlarında web sitelerine içerik hazırlar, editörlük yapar. Hukuk Fakültesi öğrencisi geleceğin hakimi inşallah :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir