Her Göz Rengine Uygun Makyaj

Göz renklerine göre makyaj uygulamalarının yanı sıra her göz rengine uygun makyaj çeşidi de olabilmektedir. Aslında bayanların kendilerine en çok yakıştırdığı ürünler onlar için idealdir. Renkli gözlü bayanların göz renginin ön plana çıkması farklı renklerde farlar veya göz kalemleri kullanmaları yetecektir. Özellik göz renginde göz kalemi kullanımı gözlerinin rengini daha parlak ve daha renkli göstermektedir.

Göz makyajları günlük ve özel günler olarak değişebilmektedir. Günlük olarak makyaj yapmayı çok seven bayanlar için farlar, açık tonlarda veya kahverengi tonlarda olabilmektedir. Her göz rengine uygun makyaj, far seçimi, açık pastel renkler ve kahverengi tonları olabilmektedir. Bu tonlar hem kahverengi gözlü bayanlara hem de renkli gözlü bayanlara oldukça yakışmaktadır. Aynı şekilde allık olarak şeftali tonlarında allıklar seçilebilir. Fondöten ten renginde olmalı ve aydınlatıcı çok açık renkli olmamalıdır. Ruj rengi açık pembe tonlarda olabilir. Bu şekildeki makyaj her göz renginde bayanda oldukça güzel görünmektedir.

Renkli Gözlü Bayanların Ve Kahverengi Gözlü Bayanların Tercihi

Kahverengi gözlü bayanlara kahverengi far daha çok yakışmakta ve güzel durmaktadır. Daha açık kahverengi farlar da renkli gözlü bayanlara yakışmakta ve göz renklerini ortaya çıkarmaktadır. Aynı şekilde her göz rengine sahip bayanlara eyeliner kullanımı ve kahverengi göz kalemi kullanımı da oldukça hoş görünmektedir. Her göz rengine uygun makyaj çeşitleri daha çok çoğaltılabilir.

Damlanur İpekçi

Damlanur araştırmayı ve kendini geliştirmeyi seven okudukça okuyan özellikle makyaj, cilt bakımı gibi güzellik konularında yazmayı seven bir yazar. Boş zamanlarında web sitelerine içerik hazırlar, editörlük yapar. Hukuk Fakültesi öğrencisi geleceğin hakimi inşallah :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir