Gözleri Büyük Gösteren Makyaj

Gözleri küçük ve çekik olan bayanlar gözlerinin büyük gözükmesini ister ve göz renklerinin daha güzel ortaya çıkmasını isterler. Böylelikle gözleri büyük göstermek için bazı teknikler uygulanmaktadır. Özellikle gözlerin içerisine koyu renkte göz kalemi sürmek gözleri küçük gösterecektir. Aynı şekilde göz farının açık olması da gözleri küçük gösterir. Göz makyajı ten makyajının yanında en önemlisidir. Göz makyajı gözleri ortaya çıkarır ve aynı zamanda makyajı da ortaya çıkarır.

Gözlerin Büyük Gözükmesi İçin Neler Yapmalı

Göz makyajı bayanların en önem verdiği makyajdır. Bakışları ortaya çıkararak gözlerin daha güzel görünmesini sağlar. Göz yapısı çekik, küçük, büyük bayanlar gözlerini istedikleri şekilde göstermek için çeşitli makyaj teknikleri ile daha güzel olabilirler. Örneğin yuvarlak gözlü bayanlar gözlerini daha çekik göstermek için gözlerinin içine veya kirpik çizgilerine sürdükleri göz kalemleri ya da eyelinerın ucunu göz çizgisinin dışından hafifçe uzatabilirler. Gözleri büyük gösteren makyaj ise, gözlerin içerisinde beyaz veya açık renkli göz kalemi sürülmesi ile yapılır. Gözün dışına da eyeliner veya koyu renk göz kalemi ya da koyu renk far tercih edilebilir. Bu şekilde gözler daha büyük gözükecektir.

Göz kalemleri gözlerin büyük veya küçük gözükmesinde yardımcı olur. Gözleri büyük olan bireyler de gözlerini küçük göstermek için gözlerinin içerisine koyu renkli kalem sürebilirler. Gözleri büyük gösteren makyaj seçiminde gözlerin içerisine açık renk kalem sürülmesi gözleri hem canlı hem diri gösterecektir.

Damlanur İpekçi

Damlanur araştırmayı ve kendini geliştirmeyi seven okudukça okuyan özellikle makyaj, cilt bakımı gibi güzellik konularında yazmayı seven bir yazar. Boş zamanlarında web sitelerine içerik hazırlar, editörlük yapar. Hukuk Fakültesi öğrencisi geleceğin hakimi inşallah :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir