Göz Rengi Değiştirme Ameliyatı

Göz renginden memnun olmayan onlarca kişi, göz rengi değiştirme ameliyatı hakkında detaylı araştırma yapmaktadır. Birçok kişinin olduğu ameliyat istenilen sonuca ulaşılabilen bir müdahale olarak geçmektedir. Ne var ki her ameliyatta olduğu gibi göz rengi değiştirme ameliyatında da aynı risk mevcuttur.

Göz Ameliyatı İle Göz Rengi Değişebilir mi?

Göz rengi değiştirme operasyonu ile gözlerinizde değişiklik yaparak var olan renkten kurtulmanız mümkündür. Özellikle kahverengi göz rengine sahip olan kişilerin başvurduğu bu ameliyat, başarı oranı mümkün olan ameliyatlar arasında yer almaktadır.

Birçok ülkede yasaklı olan ancak Türkiye’de profesyonel uzmanlarca uygulanan ameliyatın lumineyes lazer işlemi ile yapıldığı bilinmektedir. Göz rengini değiştirmek için iki yol bulunmaktadır. Birincisi lumineyes lazer ikincisi ise yapay iris yerleştirme yoludur.

Göz Ameliyatı ile Göz Rengi Nasıl Değiştirilir?

Kahverengi göz sahibi olup mavi renge döndürmek isterseniz yapılacak işlem lumineyes lazer işlemidir. Bu işlem türünde öncelikle gözlerinizin iris tabakasında bulunan kahverengi pigmentler lazerle yok ediliyor. Kahverengi pigmentlerin öldürülmesinin sonucunda ameliyat sonrasında gözde mavi pigmentler beliriyor.

Mavi göz rengine sahip olabilmek için lazer işlemi geçiren kişiler, pişmanlık duymamalı çünkü geri dönüşü yok. Kahverengi tabaka kendini yenileyen bir tabaka değil. Bu sebeple ameliyat öncesinde iyice düşünüp karar vermeniz gerekiyor.

Göz ameliyatı ile göz rengini değiştirmek istediğinizde işlem yalnızca 20 saniye kadar sürmektedir. Sonrasında gözün mavi rengi alması ise 3 hafta kadar zaman almaktadır. Bu süreçte uzmanlar sık sık kontrollerini yapmakta, süreci takip etmektedir.

Göz Rengi Değiştirme Ameliyatı Güvenli mi?

Henüz yeni yeni duyulmaya başlanan ve halk arasında da yeni tercih edilen göz rengi değiştirme ameliyatı, kanıtlanabilen bir güvenliğe sahip değildir. Gregg Homer tarafından geliştirilen lumineyes lazer henüz herhangi bir soruna neden olmasa da sağlıklı bir işlem olarak da onay almamıştır.

Göz tansiyonu ve katarakt riskini yüksek oranda arttırdığı tespit edilen göz rengi değiştirme operasyonunun yeni denenmesi, uzun vadede izlenmesini gerekli kılmaktadır. Operasyonu geçirdikten sonra birkaç yıl içerisinde ne gibi sorunlara neden olacağı görülmelidir.

Göz Rengi Değiştirme Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Ameliyat için gerçekten işini iyi bilen doktor ve bu alanda gelişmiş bir klinik bulmak çok önemli. Piyasada farklı fiyatlar bulunsa da (5.000$) beş bin dolar civarında bu ameliyatı yaptırabileceğinizi söyleyebiliriz. Malum bu sıralar döviz biraz hareketli olduğu için TL olarak fiyat veremedik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir