Göz Altı Morluklarından Kurtulmanın Yolları

Göz altı morlukları ve torbaları son zamanlarda herkesin canını sıkan bir sorun haline gelmiştir. Bu yazımızda bu morlukların sebeplerini ve kurtulmanın yollarını paylaşacağız.

Evet kızlar bugün göz altı morluklarını ve bunlardan kurtulmanın yollarını inceleyeceğiz. Öncelikle nasıl oluşuyor, buna ne sebep oluyor onu bilmemiz gerekir. Göz altı morlukları uykusuzluktan ve yorgunluktan oluşmaktadır. Yeteri kadar uyuyamayan bireylerde göz altı torbaları ve morluklar meydana gelir. Bunları önlemek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Ama en önemlisi düzenli uykuya sahip olmaktır. Gözleri çok fazla yormaktan kaçınmak gerekir. Yaşlılık, stres ve zararlı maddelerin aşırı derecede tüketimi de cilde zarar verir ve göz altlarının çökmesine neden olur.

Göz Altı Morlukları Giderme

Göz altı morlukları çeşitli kremlerle de giderilebilir. Göz çevresinde kullanılan kremlere son derece dikkat edilmelidir. Çeşitli doğal yöntemlerle de giderilebilir. Bu morlukları yok etmek için, gözlere çaylı pamuk ya da poşet çaylar koyulabilir. Morlukların üzerinde buzlu su veya buz da gezdirilebilir. Zeytinyağı pamuğa damlatılarak morluk üzerinde bir süre bekletilebilir. Patates veya salatalık kesilip bekletilebilir. Bunlar derinin beslenmesini sağlar ve yorgunluğu alır. Rezene veya papatya çayları pamuk ile gözde bekletilebilir. Bunlarla hafif bir şekilde masaj da yapılarak gözlerin dinlenmesi ve sağlığına kavuşması sağlanacaktır. Bu kürlerin göz üzerinde çok fazla bekletilmesine gerek yoktur maksimum yarım saat bekletilebilir.

Göz Altı Torbaları Giderme

Göz altı torbalarını giderme için, öncelikle oluşmasını engellemek gerekir. Yorgun olmamak, düzenli uyumak, stresten uzak durmak, sağlıklı olmak ve zararlı gıdalarla beslenmemek gerekmektedir.

Göz altı torbaları için cerrahi işlem uygulandığı gibi kremler de kullanılmaktadır. Bu bölgeler hassas olduğundan her kremin sürülmesi de uygun olmamaktadır. Kremlerin yanı sıra doğal yöntemler sıklıkla tercih edilmektedir. Bunlardan en önde geleni yeşil çaydır. Yeşil çayı içmek bu morluklara iyi geldiği gibi bir bez yardımı ile göz altlarına kompres yapmak da çok faydalıdır.  Haşlanmış patatesi de ince bir beze sararak yine göz altlarına kompres yapabilirsiniz. Ayrıca bir buz parçası ile göz altlarınıza masaj yapmakta morlukları gidermeye yardımcı olacaktır.

 

Damlanur İpekçi

Damlanur araştırmayı ve kendini geliştirmeyi seven okudukça okuyan özellikle makyaj, cilt bakımı gibi güzellik konularında yazmayı seven bir yazar. Boş zamanlarında web sitelerine içerik hazırlar, editörlük yapar. Hukuk Fakültesi öğrencisi geleceğin hakimi inşallah :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir