Göbeği Kamufle Etmek İçin Nasıl Giyinmeli?

Karın bölgenizde oluşan fazla yağlar, kıyafet seçiminiz üzerinde oldukça etkili olacaktır. Özellikle kıyafetlerde bel kısmının, göbek kısmının dar olması kıyafetlerin kötü bir görüntü oluşturmasına sebep olmaktadır. Buna engel olmak için doğru parçalarla doğru kesimleri bir araya getirmek gerekmektedir. Sıkı bir diyet ve sporla göbeği yok etmek mümkün olsa da daha hızlı bir şekilde bu görüntüden kurtulmak için göbeği kamufle etmek daha mantıklı.

Göbeği Kamufle Etmek İçin Korse Tercih Edin

Göbeğinizi kamufle edebilmek için bulabileceğiniz en hızlı çare korsedir. Kısa süre içerisinde şık bir davete katılmanız gerektiğinde göbeğinizi birden ortadan kaldıramazsınız. Bu durumlarda acil çözüm olarak korse tercih etmelisiniz.

Nefes almanıza engel olmayacak, hareketlerinizi kısıtlamayacak toparlayıcı bir korse, kıyafetinizin üzerinizde çok daha şık görünmesini sağlayacaktır. Bunun için özellikle göbek, kalça bir arada bulunan korseleri alabilirsiniz. Kıyafetinizi çok yönlü toparlayan bu korseleri günlük hayatınızda spor kıyafetlerinizin içine de giyebilirsiniz.

Göbeği Kamufle Etmek İçin Yüksek Bel Pantolon Giyin

Göbek toparlama etkisi olan bir başka parça ise yüksek bel pantolonlardır. Yüksek bel pantolonlarda göbeği yukarı çeken kumaş aynı zamanda sert olduğu için fazlalıkları da göstermeyecektir.

Düşük belli pantolonların göbeği ortaya koyması özellikle belde biriken yağları rahatlıkla göstermesi bu pantolonlardan uzak kalmanızı sağlamalıdır. Yüksek bel pantolon bu sorundan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Göbeği Kamufle Etmek İçin Uzun Tunikler Giyin

Göbeği kamufle edebilmek için tercih edebileceğiniz kıyafetlerden biri de tuniklerdir. Uzun parçalar, göbek sorununu gizleyebilen önemli parçalardır. Bu nedenle özellikle bayanlar tarafından uzun gömlekler, tunikler, kazaklar tercih edilmektedir.

Tunik giyme konusunda sıkıntı yaşayanlar ise uzun bluzlar giyebilirler. Uzun bluz tercihinizi salaş ve dökümlü parçalar arasından seçerseniz göbek kısmınızı tamamen kapatabilirsiniz.

Göbeği Kamufle Etmek İçin Blazer Ceket Giyin

Göbeğinde biriken yağlarla kötü göründüğünü düşünenler için blazer ceket en sağlıklı karar olacaktır. Kombinlerinize birkaç tane blazer ceket ilave ettiğinizde kot pantolonlarınızla kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Hem bel ve göbek bölgenizde biriken yağları gizlemiş olursunuz hem de kollarınızda yağ sorununuz varsa rahatlıkla kapatabilirsiniz.

Blazer ceket, şişmanlık sorununu gizlediği gibi aynı zamanda kusurları örten şık bir kombin olarak tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir