Gece Makyajı Nasıl Yapılır

Özel günler ve davetler için giyilen abiye veya şık kıyafetlere uygun olması ve güzel durması için gösterişli ve çekici bir makyaj gerekir. Gece makyajlarında genellikle buğulu göz makyajları ve ışıltılı göz makyajları tercih edilir. Gece makyajında dikkat edilmesi gerekenler, diğer makyajlara göre daha ağır olmasıdır. Bu makyajlarda genellikle gözlerde koyu renk farlar ve dudaklarda makyaja göre kırmızı veya nude tonlarda ruj tercih edilmektedir.

Gece Makyajı Yaparken Kullanılacak Malzemeler

Gece makyajında koyu renkli farlar ön plandadır. Cilde öncelikle ten rengine fondöten uygulanır. Üzerine highlighter ve kontör uygulanır. Cilt makyajı yapıldıktan sonra gözlere far bazı sonrasında seçilen koyu renkli farklar buğulu olacak şekilde uygulanır. Kaşlara yakın olan kısma aydınlatıcı sürülür. Göz kapağının üzerine far çeşitleri tonlamalı olarak uygulanır. Örneğin, göz kapağı ortasında gri renk far sürülürken göz kapağı çizgisine siyah far sürülüp karıştırılmalıdır. Kirpik hizasında sürülen far siyah renkli değil ise eyeliner çekilebilir. Kaşlar düzenli bir şekilde doldurulur. Allık seçimi kırmızı olmamakla birlikte açık tonlarda olmalıdır. Ruj olarak sadece parlatıcı, kırmızı ruj veya nude tonlarda ruj seçimi yapılabilir. Göz makyajı çok ağır ise tercih edilecek rujlar arasından kırmızı olmamalıdır. Göz makyajı biraz daha haifi ise kırmızı rujlar tercih edilebilir.

Gece davetlerinde en çok tercih edilen makyaj buğulu makyajdır. Gece makyajı ise buğulu göz makyajını yansıtır.

Damlanur İpekçi

Damlanur araştırmayı ve kendini geliştirmeyi seven okudukça okuyan özellikle makyaj, cilt bakımı gibi güzellik konularında yazmayı seven bir yazar. Boş zamanlarında web sitelerine içerik hazırlar, editörlük yapar. Hukuk Fakültesi öğrencisi geleceğin hakimi inşallah :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir