Esther Blum’dan Önemli Güzellik Önerileri

Esther Blum’dan Güzellik Önerileri: Güzellik denildiğinde en az kadınlar kadar erkekler de dış görünüşlerine dikkat ederler. Daha sağlıklı ve en önemlisi de dinç gözükmek için ise hangi yaşta olursa olsun güzelliğe önem vermek gerekir.

Güzellik danışmanı ve aynı zamanda da ünlü isimlerin de yardım aldığı uzmanlardan bir tanesi olan Esther Blum güzellik konusunda bireylere önerilerde bulunduğu bazı yazılar yayımlamıştır. Kulaktan dolma bilgilerle değil de güvenilir bir kişinin verdiği öneriler üzerinden gitmek isteyenler, Esther Blum’un söylediklerine dikkat edebilirler.

Sağlıklı Ve Doğal İçeriklere Sahip Ürünlerin Tüketilmesi

Korkulan üçlüden yani şeker, tuz ve undan uzak durulması gerektiğini belirten Esther Blum, belirtilen ürünler yerine daha doğal içeriklerin tüketilmesini önerir.

 • Tuz yerine kaya tuzu,
 • Beyaz un değil de kepekli un,
 • Şeker yerine organik tatlandırıcılar,

Kişilerin kullanması gereken içerikler arasında yer almak ile birlikte bu tür ürünlerin tüketilmesi vücut sağlığı açısından da önemlidir. Tamamen ekmekten uzaklaşamayan bireylerin ise daha çok kepek ve çavdarlı ekmek tüketmesini gerektiğini belirten Esther Blum, bu sayede formun da korunabileceğine dikkat çekiyor.

 • Her zaman daha genç görünmek,
 • Cilt sağlığının bozulmasına engel olmak,
 • Formu korumak,

Açısından yukarıda belirtilenlere uyulması bireylerin daha geç yaşlanmalarına zemin oluşturur. Esther Blum’dan güzellik önerileri noktasında su tüketimine dikkat etmek son derece önemlidir.

Düzenli Su İçmek Cilt Ve Vücut Sağlığı Açısından Faydalı

Yukarıda belirtilenlerin dışında, su içmenin önemini de vurgulayan Esther Blum, bireylerin günlük olarak düzenli su tükettiklerinde, metabolizmalarının daha hızlı çalıştığını belirtiyor. Her bireyin yaşına ve kilosuna göre günde en az 5 bardak su tüketmesi cildinin daha sağlıklı parlamasına ve aynı zamanda kırışıkların da daha geç oluşmasına yardımcıdır.

 • Su tüketimini arttırmak,
 • Sağlıklı sıvılara ağırlık vermek,
 • Detoks kürlerini tüketmek,

Kişilerin güzellik önerileri içerisinde değerlendirebilecekleri alternatifler arasında yer alır. Su tüketimine ağırlık verilmesi aynı zamanda selülit oluşumunu da engellediği için oldukça yararlıdır. Genç gözükmek ve ciltlerine daha iyi bakmak isteyen bireyler, günlük olarak sıvı tüketimlerine özen göstermelilerdir.

Sebze Ve Meyve Tüketimine Önem Verilmeli

Yararlı besinlerin dışında Esther Blum, meyve ve sebze tüketiminin de güzellik için olması gereken unsurlar arasında gösteriyor. Vitaminler açısından zengin meyvelerin tüketilmesi, sağlıklı sebzelerin tercih edilmesinin cildin daha dinç ve enerjik gözükmesine yardımcı olduğunu da dile getiriyor.

 • Ispanak,
 • Maydanoz,
 • Kivi,
 • Elma,
 • Semizotu,

Gibi sebze ve meyveler demir ile diğer vitaminler açısından zengin oldukları için vücudun direncinin de artmasına yardımcı olur. Esther Blum’dan güzellik önerileri bekleyen ve yorumlarını merak eden bireylerin belirtilen noktalara dikkat etmeleri yararlarına olacaktır. Sebze ve meyve yemeyi sevmeyen kişilerin ise farklı destekleyici ürünler ile daha eğlenceli hale getirmeleri, sağlıklı besinleri daha fazla tüketmelerine de zemin oluşturur.

Esther Blum Kimdir?

Amerikalı bir beslenme uzmanı olan Esther Blum, aynı zamanda güzellik danışmanlığı da yapmaktadır. Diyet alanında yazdığı kitaplarıyla dikkat çekmektedir. Mağara kadını kitap dizisi oldukça popüler olan yazar, okuyucusuna güzellik, diyet ve kilo problemleri ile ilgili faydalı bilgiler vermektedir.

Hamilelikte Beslenme yazımız da ilginizi çekebilir…

Buket Karahan

Kendimi evli, mutlu, çocuklu diye nitendirmeyi seviyorum. Biraz klasik oldu ama idare edin kızlar. 2 kızım var canlarım benim, iyi ki varlar. Bizim evde CEO olarak görev yapmaktayım. Araştırma, geliştirme, takıştırma, yakıştırma işlerini seviyorum. Bildiklerimi, öğrendiklerimi, yaptıklarımı, gördüklerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir