Doğal Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Cilt beyazlatma son dönemlerde kadınlar arasında oldukça popüler bir uygulama. Biz de siz değerli okuyucularımız için bu işin en doğalı nasıl olur, doğal cilt beyazlatma için ne gerekir araştırdık ve bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Esmer veyahut buğday tenli olan kişilerin cilt beyazlatma konusunda istekli olduğu dönemler olabilmektedir. Üzerinde herhangi bir leke, sivilce veyahut koyuluğun bulunmadığı pamuk beyazlığında cilt sahibi olmak çok da zor değildir.

Beyaz ten sahibi olmak için ev ortamında birkaç doğal yöntem tecrübe edilebilir. Bu şekilde vücuda yabacı madde de uygulanmamış olunur.

Doğal Limon ile Cilt Beyazlatma

Özellikle yanlış epilasyon nedeniyle ortaya çıkan bölgesel kararmalar, zaman içinde daha koyu bir hal almaktadır. Kol altı, dirsekler ve yüzde belli noktalar kararma sonucu kötü görüntüye neden olabilmektedir.

Yalnızca epilasyon noktaları değil vücudun herhangi bir noktası da koyu tonlarda dalgalanmaya maruz kalabilmektedir. Bunun için limon kullanmak en doğal çözümdür. Organik olduğundan emin olduğunuz limonu dilimlemelisiniz. Sonrasında kararma olan noktaya uygulamalısınız. Kısa süre içerisinde beyazlatma etkisini göstermeye başlayacaktır.

Gül Sulu Nohut Unu ile Cilt Beyazlatma

Birçok yolu deneyip ciltte beyazlama elde edemeyen kişiler için nohut unu oldukça faydalı sonuçlar verecektir. Bunun için öncelikle derin bir kaba 2 yemek kaşığı nohut unu eklemelisiniz. Daha sonra unun üzerine çok yavaş şekilde doğal gül suyu ilave etmelisiniz. Gül suyunu eklerken devamlı karıştırmalısınız ve macun kıvamı elde etmelisiniz.

Elde ettiğiniz macunu cildinizi temizleyerek yüzünüze sürmelisiniz. Kararan herhangi bir noktaya da uygulanabilmektedir. Sonrasında cildinizde 45 dakika kadar kalmasını, kurumasını sağlamalısınız.

Kuruyan maskeyi ılık su yardımıyla temizlemelisiniz. Birkaç kullanım sonunda farkını hissettirmeye başlayacaktır.

Sütlü Pirinç Unu ile Cilt Beyazlatma

Pirinç, cilt beyazlatma konusunda dünya ülkelerinde yaygın şekilde kullanılan bir besindir. Bu nedenle maskeler içinde de sıkça yer alabilmektedir.

Cildinizde beyazlama istediğinizde derin bir kabın içerisine 1 yemek kaşığı pirinç unu ilave etmelisiniz. Üzerine 1 tatlı kaşığı süt ekleyip güzelce karıştırmalısınız. Süt az gelirse macun kıvamını alana dek azar azar ekleme yapabilirsiniz.

Hazırladığınız karışımı beyazlatmak istediğiniz noktaya uygulayıp 1 saat kadar bekletmelisiniz. Yeterince bekledikten sonra cildinizi temizlemelisiniz. Birkaç kullanım sonucunda istediğiniz beyazlığı sağlayacak, başarılı ve sağlıklı maskelerden bir tanesidir.

Cildinizi daha sağlıklı ve güzel tutmak için cilt bakım kategorisindeki yazılarımızı kaçırmayın kızlar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir