Jüt Çuval Kumaşı Nasıl Değerlendirilebilir?

Elimizde bulunan eski çuvalları değerlendirmenin en şık yolu. Elinizde çuval yoksa hiç üzülmeyin. Jüt kumaşı diye istediğinizde, kumaşçılarda bulabilirsiniz. Amacımız eskiyi değerlendirmek ama inanın yeni alsanız dahi buna değer. Jüt kumaş gerçekten sadelik ile şıklığı, zenginlik ile eskiyi, çok güzel harmanlıyor. Hem klasik hem çok gösterişli.
jut-cuval
Şimdi bu kumaş ile neler yapabiliriz birlikte bakalım..

Dekoratif keseler

 kus-jut-kese  danelli-jut-kese  kalpli-jut-kese  cicek-cuval-kese  dekoratif-jut-kumasi

 

Yemek masası

Yemek masası aksesuarları, runner masa örtüsü. Hem yemek yerken hem masa boş iken çok şık bir dekor yakalamak çok basit kızlar. Biraz dantel, biraz kumaş işte size dekoratif masa örtüleri, çatal kaşık keseleri, peçeteler…

cuval-dugun-yemek  cuval-yemek-masasi  cuval-masa-ustu  cuval-yemek-catal cuval-yemek-kasik  cuval-yemek-pecete  cuval-pecete

Dilerseniz orta sehpada kullanın:

cuval-sehpa  cuval-dantel-serit  cuval-orta-dantel  cuval-sehpa-ortusu  sehpa-cuval-ortu

Dikkat ettiniz mi kızlar? Kullanılan malzeme sadece dantel ve çuval kumaşı. Ortaya çıkan iş ise gerçekten göz alıcı..

kenar-dantel  cuval-kenar  dantel-makara

Hasır Örgü Runner Örtü

cuval-hasir-orgu  hasir-orgu

Bu runner masa örtüsü modeli için çuval kumaşını, eşit parçalar halinde kesiyoruz. Önce fotoğraftaki gibi yapıştırıp daha sonra dikiyoruz. Sizce de çok şık görünmüyor mu?

hasir-orgu-yapistir  hasir-cuval-orgusu  hasir-orgu-dikim

 

Özellikle runner masa örtüsü, peçete tutucu ve çatal-kaşık-bıçak kesesini evinizde kullanabileceğiniz gibi, restoran, düğün konsepti ve bahçe dekorunda da  kullanabilirsiniz…

Çuval kumaşın en belirgin özelliği, kir ve su tutmaz oluşudur. Çuval kumaşın dikiminde biraz zorluk yaşasanız da ortaya çıkan tasarımlardan sonra ‘bu zorluğa değermiş’ diyeceğinizden eminim.

Yapımı kolay olan ve  şıklığıyla göz dolduran bu tasarımları sizlerle paylaşmadan geçemedim.

Şunu da belirteyim, dantel kenarlıklarını, makaralarını da değerlendirebilirsiniz. Üzerine ister kumaş yapıştırarak ister sade kullanacağınız, kapı süsleri veya anahtar askılığı gibi.

kapi-susu-makara-2  makara-askilik

Tercih sizin…

HERKESE KOLAY GELSİN…

Buket Karahan

Kendimi evli, mutlu, çocuklu diye nitendirmeyi seviyorum. Biraz klasik oldu ama idare edin kızlar. 2 kızım var canlarım benim, iyi ki varlar. Bizim evde CEO olarak görev yapmaktayım. Araştırma, geliştirme, takıştırma, yakıştırma işlerini seviyorum. Bildiklerimi, öğrendiklerimi, yaptıklarımı, gördüklerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir