Bacakları Uzun Göstermek İçin Nasıl Giyinmeli?

Boyunuzun kısalığıyla ilgili sıkıntınız varsa birkaç giyim hilesi ile daha uzun görünebilirsiniz. Üstelik bacak boyunuzu uzun göstererek daha iddialı giyinebilirsiniz. Şık olmanın en önemli püf noktası size yakışan kıyafeti giymenizdir. Vücudunuzu tanıyarak nerede ne kadar detay bırakacağınızı fark ederek kıyafetlerinizi kullanabilirsiniz. Özellikle boy sorunsalını çözebilmenizin altın kuralı, vücudu tanıyarak giyinmektir. Renklerin bütünlüğü, kıyafetlerin kesimleri boy konusunda en büyük yardımcıdır. Bacakları uzun göstermek bu yönde atılacak adımların başında gelmelidir.

Bacakları Uzun Göstermek İçin Koyu Renkler Tercih Edin

Bacak boyunuzu olduğundan daha uzun göstermenin altın kuralı koyu renkleri tercih etmektir. Bacaklarınızda tercih ettiğiniz kot pantolon ve tayt gibi uzun parçaların renklerinin koyuluğu göz yanılmasına yardımcı olacaktır. Özellikle siyah, gri ve lacivert bu amaçla kullanabileceğiniz en ideal renklerdir. Hem bacaklarınızın daha ince hem de daha uzun görünmesine yardımcı olacaktır.

Tüm bunların yanında ayakkabı ve pantolonun aynı tonlarda seçilmesi de bacakları uzun gösteren bir giyim detayıdır. Özellikle tek renk siyah, lacivert gibi renkler bacak boyunu iki kat uzun göstermektedir.

Bacakları Uzun Göstermek İçin Bel Kesimlerini Yüksek Tercih Edin

Bacak boyunun uzun görünmesine yardımcı olacak en temel kesim yüksek beldir. Ağı düşük olan düşük belli pantolonlar, kısa ve dağınık bir görüntü oluşturmaktadır. Yüksek belli olanlar ise kalçanızı yukarıya taşıdıkları için bacağınızın daha uzun görünmesine yardımcı olurlar. Bunun yanında kalçayla beraber göbek ve gövdenin bir kısmından da parça alırlar. Bu şekilde tüm vücudunuza genel olarak bakıldığında bacaklar ön planda olacaktır.

Bacakları Uzun Göstermek İçin Kısa Elbiseler Tercih Edin

Bacaklarınızın görsel olarak sizi rahatsız eden herhangi bir sorunu yoksa elbise giyebilirsiniz. Özellikle diz kapağının üzerinde olan elbiseler, bacaklarınızın daha uzun görünmesine yardımcı olacaktır. Bacaklarınızı uzun gösterecek kısa elbiselerin dar veyahut oturtmalı olması istediğiniz görüntüyü yakalayabilmeniz açısından oldukça önemlidir.

Kısa elbiselerde bacak boyunu uzatmak için ten rengi ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Ten renkli topuklu ayakkabı hem göze batmayacak hem de dışarıdan bütün görünecektir. Özellikle kısa oturtmalı elbiseler, etekler bu tarz ayakkabılar ile bacağınızı çok uzun gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir