2018 Kış Sezonu Trendleri

Havaların soğuduğu, modanın mevsime adapte olduğu kış sezonu, 2018 yılında rengârenk görünüyor. Yapılan tüm defilelere göz gezdirildiğinde karmaşık fakat bütünlük içinde trend yakalanacağa benziyor. Kış desenlerinde eskiye dönüş, renklerde ise en az canlılık kadar solgunluk da gözlerden kaçmıyor. Bilhassa etek ve ceket takımlarında ekose modelinin hızla yükselişe geçtiği dikkat çekiyor. 2018 kış sezonu moda trendlerini yazımızda sizlere aktarmaya çalıştık.

2018 Kış Sezonunda Kumaş Desenleri

2018 yılının kış sezonunda dikkatleri üzerine çeken en önemli detay, kumaşların desenleri oluyor. Bilhassa gözden kaçmayan ekose sıklıkla kullanılıyor. Ofis portföyü içerisinde daha çok göze çarpan ekose; jile, etek ve ceketlerde yeniden hayat buluyor. Tüm bunların yanı sıra kış sezonunda göze çarpan bir başka detay ise ayakkabılarda da aynı desenin yer alması. Kış sezonu boyunca özellikle çizmelerde ekose gözden kaçmıyor.

Ekosenin yanı sıra kıyafetlerde kare ve kazayağı da moda takipçilerinin göz zevkine sunulmuş. Tercihinize bağlı olarak kışın gardıroplarınızı kare, kazayağı desenlerle doldurabilirsiniz.

2018 Kış Sezonunda Etek Modelleri

2018 kışının pantolondan uzak geçeceğini söylemek yanlış olmaz. Kış boyunca eskiye dönük desenlerin yanı sıra kalem eteklerin de sıklaştığı gözlerden kaçmıyor. Bilhassa iş hayatında bayanların modayı rahatça yakalayacağını söylemek doğru olacak. Diz altı kalem etekler çoğunlukla soluk ve soft renklerde tasarlanıp satışa sunulacak.

Kalem eteğin tercih edilmesinin bir başka nedeni ise bu kışın bel merkezli geçecek olması. Giyilen tüm kıyafetlerde belden oturtma olacağı biliniyor. Bilhassa etek ve elbiseler bu şekilde tasarlanıp, gömlekler bu modellerle satışa sunulacak.

2018 Kış Sezonunda Plastik Detaylar

2018 yılının kış mevsimi kendini modellerde ispatlayan plastik ile geçecek. Özellikle aksesuar alanında birçok detayın plastik olması dikkat çekiyor. Ayakkabılarda toka, ekleme detaylar plastik iken çantaların pek çoğunda plastik vurgusu yapılıyor. Bunun yanında plastik takı aksesuarları da sizin zevkinizle bütünleşiyor.

2018 yılının kış sezonunda plastiğin bu denli kullanılmasının bir başka nedeni renkleri güzel taşıdığına inanılmasıdır. Kıyafetler çoğunlukla soluk olurken plastik detayların patlak renkler olduğu görülüyor. Dolayısıyla kış renklerinin aksesuar merkezli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir