2017 Yılı Makyaj Trendleri

Bu yazımızda 2017 Makyaj trendleri inceleyeceğiz kızlar. Makyaj günlük yaşamda dahi kadınların vazgeçemediği güzellik aracıdır. Kadınlar sabah kalktıklarında evden çıkmadan önce makyaj yapmadan çıkamazlar. Gün arasında ise bu makyajı tazelemeleri kendilerini iyi hissettirmektedir. Kadınlar açısından bu denli önemli olan makyajın rastgele yapılamayacağı bilinen bir gerçektir. Bu gerçeği göz ardı edemeyen kadınlar yaşadıkları zamanın popüler makyaj stillerini kullanmak istemektedirler. Bu açıdan tüm dünya takip edilmelidir. Kadınlar adına bunu blog siteleri, dergiler vs. yapmaktadır. Kadınlar da buralardan elde ettikleri bilgilerle makyajlarını gerçekleştirmektedirler. Bizde bu yazımızda sizler için 2017 yılı makyaj trendlerini inceleyeceğiz.

Işık Saçan Makyaj

2017 yılının makyaj trendlerini incelemeye başladığımızda karşımıza ilk çıkan terim ışık saçan makyaj olmuştur. 2017 yılında kadınlar makyaj yaparlarken son derece parıltılı ve canlı renkleri tercih etmektedirler. Bu sayede girdikleri her ortamda dikkat çekmekte ve odak merkezi haline dönüşmektedirler. Bu açıdan kadınların tercih ettiği ışık saçan makyaj modeli uygulamasından sonra gün içerisinde tazeleme işlemi yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde makyajlarının ışıltısı günü yoruculuğuna teslim olacaktır.

Göz Makyajı Detayları

2017 yılı makyaj trendlerine göz attığımızda karşımıza ilk sıralarda çıkan bir başka detay ise göz makyajının önemidir. 2017 yılında sade, parlak, canlı hangi makyaj türü uygulanırsa uygulansın göz makyajının belirginliği oldukça önemlidir. Gözler için kullanılan far, kalem vb. makyaj malzemeleri koyu renklerde tercih edilmekte ve kalıcı olarak kullanılmaktadır.

Ruj Renklerine Dikkat

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl mat rujlar modaydı. Çok da sevmiştik aslında ama mat rujlar 2017 yılı makyaj trendleri arasına giremiyor ve yerini parlak rujlara bırakıyor. Bu yıl partilerde demode olmak istemiyorsanız makyaj çantanızda parlak rujlar bulundurmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz kızlar. Kırmızı ruj her zaman olduğu gibi bu yıl da trendler arasında. Hazır bahsi geçmişken Kırmızı Ruj yazımızı okumadan geçmeyin kızlar, eminim beğeneceksiniz.

Dağınık kaşların da 2017 makyaj trendleri arasında yer aldığını belirtmeden geçemeyeceğim. Dağınık kaş görüntüsü için kaşlarımızı hafifçe yukarı taramamız yeterli. Abartılı kirpikler de yerini doğal kirpiklere bırakıyor bu yıl, hiç olmazsa doğal görünümlü kirpiklere. Farlarda gök kuşağı konsepti deneniyor bana abartı kaçar derseniz simli farlar da bu senenin trendleri arasında. Yok canım fara ne gerek var diyorsanız ama yinede trendi yakalamak istiyorsanız koyu dudak makyajı ve çıplak göz tam size göre.

Kendinizi her an güzel hissetmeniz dileğiyle.

Damlanur İpekçi

Damlanur araştırmayı ve kendini geliştirmeyi seven okudukça okuyan özellikle makyaj, cilt bakımı gibi güzellik konularında yazmayı seven bir yazar. Boş zamanlarında web sitelerine içerik hazırlar, editörlük yapar. Hukuk Fakültesi öğrencisi geleceğin hakimi inşallah :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir